تناسب اندام و مد

ارتباط تناسب اندام و مد چگونه است

لباس پوشیدن طبق مد اهمیت زیادی برای بیشتر انسان‌ها و به ویژه جوان‌ها دارد. همه‌ی آنها دوست دارند که به روز لباس بپوشاند و مطابق آن پیش بروند و این موضوع، خود به یک چالش و دغدغه‌ی مهم برای این نسل تبدیل شده است. بازار پوشاک طیف بسیار گسترده‌ای از انواع لباس‌های مختلف – در شکل و رنگ‌های متنوع- است و در زمان خرید، عوامل زیادی هستند که بر انتخاب شما تاثیر می‌گذارند، عواملی مانند سن، جنسیت، موقعیت مکانی و موقعیتی که برای آن خرید می‌کنید، بودجه‌ی مورد نظر و … اما یکی از مهمترین عوامل موثر بر انتخاب، رابطه‌ی تناسب اندام و مد است که در ادامه سایت پاترامد قصد دارد در مورد آن به طور کامل توضیح دهد.

تناسب اندام


تاثیر تناسب اندام بر مد

بر کسی پوشیده نیست که تناسب اندام و مد رابطه‌‌ی تنگاتنگی با هم دارند. درواقع تمرکز اصلی این صنعت، طراحی لباس برای افراد خوش اندام است و این موضوع هم در پوشاک آقایان و هم خانم‌ها بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. هدف بیشتر طراحان، طراحی لباس‌هایی است که بتوانند ویژگی‌های فیزیکی جذاب بدن را بهتر به نمایش بگذارند. از این رو دست افراد خوش اندام در انتخاب لباس و مطابق مد پوشیدن بسیار باز است. آنها می‌توانند از میان انواعی از مدل‌های و پارچه های مختلف انتخاب کنند و رنگ‌های متنوع بپوشند، و به راحتی در بازار، لباس‌های مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کنند و در نتیجه شیک پوش‌تر و البته با اعتماد به نفس‌تر باشند.

این حقیقتی است که نداشتن تناسب اندام یک مانع بزرگ بر سر شیک پوشی است و این دقیقاً به همین خاطر است که تمام سلبریتی‌ها و افراد مشهور اهمیت زیادی به این بخش از زندگی خود می‌دهند و ساعات زیادی از روز خود را صرف ورزش می‌کنند و بعضاً رژیم‌های سنگین غذایی دارند. بعلاوه شرکت‌های مهم در این صنعت هم همگی از افراد دارای تناسب اندام به عنوان مدل‌های خود استفاده می‌کنند که این خود نشانه‌ی دیگری از رابطه‌ی تناسب اندام و مد است.

نداشتن تناسب اندام و انتخاب لباس

افرادی که تناسب اندام ندارند، مشکلات زیادی در انتخاب لباس‌ دارند. آنها نه تنها نمی‌توانند مطابق مد لباس بپوشند، بلکه باید لباس‌های تکراری و البته با رنگ‌های تیره را انتخاب کنند و همانطور که شاهد آن هستیم، بیشتر آنها مدام یک سری لباس‌های تکراری را می‌پوشند زیرا خرید لباسی که سایز اندامشان باشد بسیار دشوار است. این موضوع در نهایت باعث کاهش اعتماد به نفس و در نتیجه گوشه گیری می‌شود و این احساس را در آنها ایجاد می‌کند که به اندازه‌ی کافی خوش پوش و حتی زیبا نیستند. همچنین بیشتر مواقع باعث می‌شود که آنها نتوانند لباس‌های مورد علاقه‌ی خود را بخرند و در نتیجه طولی نمی‌کشد که دچار افسردگی می‌شوند.

شاید بسیار از افراد فکر کنند مد نپوشیدن مشکل بسیار مهمی نیست و ارتباط تناسب اندام و مد نمی‌تواند انقدر بر روحیه‌ی افراد تاثیرگذار باشد. اما حقیقت چیز دیگری است و اگر از افراد دارای اضافه وزن بپرسید خواهید دید که این موضوع تا چه حد باعث بروز مشکلات در زندگی آنها شده است.

نداشتن تناسب اندام و انتخاب لباس


نکات مهم در انتخاب لباس

بدن هر انسانی نقاط قوت خود را دارد و شما باید در زمان انتخاب لباس کاری کنید که این نقاط قوت بیشتر خود را نشان بدهند زیرا می‌تواند در شیک پوشی شما موثر باشد. بنابراین در زمان انتخاب لباس باید نکات زیر را رعایت کنید:

  • سایز لباس، موضوع بسیار مهمی درتناسب اندام و مد پوشیدن است. لباسی که انتخاب می‌کنید نباید بیش از حد بزرگ یا تنگ باشد. یک لباس هرچقدر هم که زیبا باشد اگر اندازه‌ی اندام شما نباشد، نمی‌تواند جلوه‌ی زیبایی داشته باشد.
  • افرادی که تناسب اندام دارند، می‌توانند با توجه به رنگ پوستشان، در طیف وسیعی از رنگ‌ها انتخاب کنند. به عنوان فردی که اندام خوبی دارد شما این شانس را دارید که از رنگ‌های بسیار روشن نیز انتخاب کنید بدون آنکه نگران چاق به نظر رسیدن باشید.
  • بعضی از لباس‌ها هستند که می‌توانند تناسب اندام شما را هر چه بیشتر به نمایش بگذارند. برای مثال اگر بازوهای عضله‌ای و خوش‌تراشی دارید، حتماً از انواع تی‌شرت‌ استفاده کنید. یا اگر خانمی هستید که پاهای خوش تراشی دارد، حتماً خرید دامن‌های کوتاه را در برنامه‌ی خود قرار دهید.
  • از اکسسوری‌ها غافل نشوید. یکی دیگر از مزایای تناسب اندام و مدپوشی این است که دست شما در انتخاب انواع اکسسوری‌ها باز است. بنابراین در انتخاب اکسسوری مناسب برای خود غافل نشوید.

چطور می‌توانیم خوش پوش‌تر باشیم

اگر می‌خواهید لباس‌ها در تن شما زیباتر باشند باید به رابطه‌ی تناسب اندام و مد توجه داشته باشید. بعضی از افراد به صورت خدادادی اندام‌های خوبی دارند اما بعضی دیگر باید برای رسیدن  به آن تلاش کنند. با این حال جای نگرانی نیست تنها ابتدای مسیر است که شاید برایتان کمی دشوار باشد. اما بعد از اینکه کمی خودتان را به مسیر پایبند کنید، دیگر مشکلی وجود نخواهد داشت. برای رسیدن به اندام ایده‌آلی که به کمک آن بتوانید هر لباسی که می‌خواهید را بپوشید و خوش لباس باشید، نباید از ورزش روزانه غافل شوید.

روتین ورزشی و تناسب اندام

داشتن یک روتین ورزشی به خصوص زیر نظر یک مربی حرفه‌ای می‌تواند بسیار کمک کننده باشد و در کنار آن نباید اهمیت رژیم غذایی را نیز نادیده بگیرید. هر دوی اینها به زودی اندامی به شما می‌دهد که نه تنها سالم و قوی است، بلکه اجازه‌ی پوشیدن هر لباسی که می‌خواهید را نیز به شما می‌دهد.

سخن پایانی

تناسب اندام و مد پوشی ارتباط تنگاتنگی با هم دارند. نمی‌توان انکار کرد که یکی از اصلی‌ترین کلیدها برای خوش پوشی، داشتن اندام مناسب است که جلوه‌ی بسیار زیباتری به لباس می‌بخشد. بعلاوه اگر اندام خوبی داشته باشید دستتان در انتخاب انواع مدل و رنگ باز است و می‌توانید همیشه لباس‌های زیبا و به روزی بپوشید. البته اگر اندام ایده‌آلی ندارید نیز جای نگرانی نیست. نه تنها با انجام ورزش‌های حرفه‌ای و داشتن رژیم غذایی، می‌توانید به تناسب اندام و مد پوشی برسید، بلکه می‌توانید بدن سالم‌تری داشته باشید که در برابر بسیاری از بیماری‌ها نیز مقاوم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه